Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Ředitelské volno 29. 9. 2023

Podle § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, se souhlasem zřizovatele, vyhlašuji pro základní školu a školní družinu ředitelské volno na pátek 29. 9. 2023.

Mgr. Michala Jandíková
ředitelka ZŠ a MŠ Spálené Poříčí


UGANDA v knihovně

Vloženo 15. 09. 2023, autor Knihovnice Městské knihovny Spálené Poříčí

UGANDA? To je chudá země kdesi v Africe. Jistě i to je pravda, ale také země strašně barevná, plná kontrastů, lidí, zvířat a krásné přírody. O tom si s námi 7. září při besedě v knihovně přišli popovídat Zuzana a Láďa. Ti koncem minulého roku podnikli cestu napříč Ugandou. Zuzana nám vyprávěla o tom, co je na cestě potkalo a co všechno zažili, ale i o Ugandě jako takové.

zobrazit celý článek

Ztráty a nálezy

Vloženo 15. 09. 2023, autor ZŠ Spálené Poříčí

V prostorách šaten hlavní budovy školy je rozmístěno oblečení, které ve škole zůstalo z uplynuého roku. Podívejte se na fotky, zda Vám něco nechybí.

zobrazit celý článek

Třídnické aktivity 6.A

Vloženo 15. 09. 2023, autor Lenka Kuglerová a Jiřina Hokrová

Páteční dopoledne 8.9. jsme věnovali poznávacím aktivitám a hrám rozvíjející komunikaci ve třídě . Začali jsme neverbálními a verbálními pozdravy, kdy si žáci zkusili pozdravit originálním pozdravem i ty, které běžně nezdraví.

zobrazit celý článek

První školní den

Vloženo 15. 09. 2023, autor Michala Jandíková

Trochu netradičně byl letos první školní den stanoven na 4.9.2023. Naše škola otevřela své dveře prvňáčkům v 1.A a 1.B a nově i v přípravné třídě Šikulkové.

zobrazit celý článek

Kroužek golfu

Vloženo 05. 09. 2023, autor Martin Kopčák

V květnu letošního roku se družstvo ve složení Kryštof Kopčák, Vašek Žikeš, Adélka Vybíralová, Niky Šindelářová, Lea Křehlíková a Kryštof Krátký kvalifikovalo do celorepublikového finále ve SNAG golfu (indoor varianta klasického golfu) ze třetího místa. A zápas mezi nejlepšími týmy jsme měli šanci odehrát přímo na Albatrossu, v dějišti Czech Masters, v pátek 25. srpna 2023.

zobrazit celý článek

Polní den Žákava

Vloženo 02. 08. 2023, autor Mgr. Jiří Vaňourek

Rok se s rokem sešel a opět jsme mohli zúčastnit akce určené primárně pro zemědělce. Ale celá akce je připravena šikovně tak, že je místo i pro děti a zábavnou formou získají vědomosti z oblasti zemědělství.

zobrazit celý článek

Sportovní den 2. stupně

Vloženo 02. 08. 2023, autor Zapsal Mgr. Jiří Vaňourek

Na pátek 23. 6. jsme plánovali sportovní den pro druhý stupeň. Měli jsme k dispozici travnaté hřiště Sokola Spálené Poříčí. Tímto Sokolu moc děkujeme. Připravili jsme fotbalový turnaj smíšených družstev, spíše se jednalo o sranda zápasy.

zobrazit celý článek

Cykloturisťák

Vloženo 02. 08. 2023, autor Mgr. Jiří Vaňourek

Na konci května se uskutečnil čtyřdenní kurz se zaměřením na cyklistiku. Původně byl určený pouze pro osmý ročník, ale doplnili jsme i jedním statečným deváťákem a sestavou ze 7.B.

zobrazit celý článek

Kulturněhistorická exkurze Prahou

Vloženo 02. 08. 2023, autor Mgr. Kateřina Šabatová

19. května jsme se v rámci dějepisné výuky vypravili spolu se sedmými ročníky směr Praha. Doprovod dělali nejen učitelé, ale zároveň se k nám přidalo několik rodičů.

zobrazit celý článek

Pilotní ročník cyklistického kurzu

Vloženo 02. 08. 2023, autor Mgr. Kateřina Šabatová

„Hele, co si myslíš o tom, že bychom uspořádali cyklisťák?“, těmito slovy pana učitele Vaňourka to celé začalo…

zobrazit celý článek

Stránka:
(1) 2

Důležité informace

Ředitelské volno 29. 9. 2023

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2023 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign