Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Nepřehlédněte

Seznam dětí přijatých do MŠ Hořehledy

Seznam dětí přijatých do MŠ Hořehledy na školní rok 2024/2025


Základní informace o MŠ

Od 1.ledna 2003 je mateřská škola odloučeným pracovištěm ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, příspěvková organizace.

Mateřská škola je jednotřídní, jsou zde zastoupeny všechny věkové kategorie, od tří do šesti let, má celodenní provoz.

Škola je samostatná dvoupodlažní budova s přilehlou školní zahradou, celoročně využívanou. MŠ má dostatečně velké prostory, které jsou uspořádány tak, aby účelně vyhovovaly individuálním činnostem. V přízemí budovy je dětská šatna, ložnice, kancelář vedoucí učitelky, kancelář a šatna pro učitelku a personál, kabinet na pomůcky, sociální zařízení. V prvním patře je třída, pracovna a herna dětí, jídelna, sociální zařízení.

Stravování zajišťuje školní kuchyně, která je součástí budovy (1. patro), rozsah stravování je polodenní nebo celodenní (přesnídávka, oběd, svačina), doba stravování je pevně stanovena dle požadovaných intervalů.

Budova školy je obklopena vzrostlými stromy a keři, které vytvářejí krásná zákoutí a přilehlou květinovou zahrádkou. Zahradu doplňuje pískoviště, altánek, skluzavka, pracovní stůl s lavicemi a dalšími hracími prvky. V prázdninovém období 2010 byla započata rozsáhlá rekonstrukce zahrady. Prořezáním stromů a keřů je zahrada více provzdušněna a prosluněna, byla odstraněna nevyhovující kovová průlezka a přístavek k ukládání hraček. Byly zabudovány nové prvky zahradního zařízení – kolotoč, houpadla a váhová houpačka. Dále je zahrada doplněna lavičkami a zahradní sestavou s tobogánem k rozvoji pohybových dovedností.

Provoz školy je stanoven od 6.45 do 15.30 hod. Podle právních předpisů a norem kapacity mateřské školy, je v tomto roce zapsán plný počet – 24 dětí. Mateřskou školu navštěvují děti z Hořehled, Spáleného Poříčí a jeho spádových obcí.

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign