Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Základní informace o MŠ

Od 1.ledna 2003 je mateřská škola odloučeným pracovištěm ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, příspěvková organizace.

Mateřská škola je jednotřídní, jsou zde zastoupeny všechny věkové kategorie, od tří do šesti let, má celodenní provoz.

Škola je samostatná dvoupodlažní budova s přilehlou školní zahradou, celoročně využívanou. MŠ má dostatečně velké prostory, které jsou uspořádány tak, aby účelně vyhovovaly individuálním činnostem. V přízemí budovy je dětská šatna, ložnice, kancelář vedoucí učitelky, kancelář a šatna pro učitelku a personál, kabinet na pomůcky, sociální zařízení. V prvním patře je třída, pracovna a herna dětí, jídelna, sociální zařízení.

Stravování zajišťuje školní kuchyně, která je součástí budovy (1. patro), rozsah stravování je polodenní nebo celodenní (přesnídávka, oběd, svačina), doba stravování je pevně stanovena dle požadovaných intervalů.

Budova školy je obklopena vzrostlými stromy a keři, které vytvářejí krásná zákoutí a přilehlou květinovou zahrádkou. Zahradu doplňuje pískoviště, altánek, skluzavka, pracovní stůl s lavicemi a dalšími hracími prvky. V prázdninovém období 2010 byla započata rozsáhlá rekonstrukce zahrady. Prořezáním stromů a keřů je zahrada více provzdušněna a prosluněna, byla odstraněna nevyhovující kovová průlezka a přístavek k ukládání hraček. Byly zabudovány nové prvky zahradního zařízení – kolotoč, houpadla a váhová houpačka. Dále je zahrada doplněna lavičkami a zahradní sestavou s tobogánem k rozvoji pohybových dovedností.

Provoz školy je stanoven od 6.45 do 15.30 hod. Podle právních předpisů a norem kapacity mateřské školy, je v tomto roce zapsán plný počet – 24 dětí. Mateřskou školu navštěvují děti z Hořehled, Spáleného Poříčí a jeho spádových obcí.

Důležité informace

Povinně zveřejňované informace

Co nás čeká

19. 12. 2018
19. 12. dopoledne Vánoční koncert pro školu

19. 12. 2018
Plavání - 5. lekce - 2.A a 3.B - Plzeň Lochotín - Nos, Ga Vánoční koncert v kostele SP - 10.00

20. 12. 2018
Plavání - 6. lekce - 2.B a 3.A - Plzeň Lochotín - Bl, Če, Reg Vánoční koncert v kostele SP - 17.30

21. 12. 2018
Třídní vánoční besídky - 4 vyuč. hodiny Poučení o bezpečnosti o vánočních prázdninách Vyučování začíná ve čtvrtek 3. ledna 2019 Krásné Vánoce, hodně zdraví a štěstí v Novém roce 2019

03. 01. 2019
Zahájení vyučování! Vítáme všechny děti a přejeme vám samé jedničky a pochvaly!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign