Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Sýček

Vloženo 15. 11. 2019, autor Mgr. Alena Nosková a Mgr. Lenka Karasová

V naší škole nedávno proběhla sbírka na podporu sýčka obecného. Chceme velice poděkovat všem dárcům: dětem, jejich rodičům, zákonným zástupcům, zaměstnancům školy a knihovny. Díky nim jsme mohli panu Petru Jandíkovi předat celkem 3 100 Kč, což je skoro o třetinu více, než při poslední sbírce.

zobrazit celý článek

Kdo je pravý kamarád?

Vloženo 15. 11. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A

Je 12. 11. a nás navštívil pan Šrom, který pro nás každý rok dělá přednášky. Předchozí roky jsme měli přednášky o drogách a závislosti, o internetu a letos si připravil téma o kamarádech. Poslouchali jsme pečlivě a myslím si, že nás nejvíc zaujalo, jak poznat pravého kamaráda pomocí prstů na ruce.

zobrazit celý článek

Čtení – nejlepší učení

Vloženo 11. 11. 2019, autor Mgr. Štěrbová Renata, třídní učitelka 6. A

Projekt organizuje MAS Sv. Jana z Nepomuku a jeho úkolem je zkvalitnění čtenářské gramotnosti a zajištění nových knih do školních knihoven. Díky tomuto projektu získala naše škola pro žáky několik desítek zajímavých knih, které si mezi sebou rozdělili a s nadšením je čtou.

zobrazit celý článek

Den válečných veteránů – koncert v pražském Rudolfinu

Vloženo 11. 11. 2019, autor Mgr. J. Šeffl, Mgr. M. Sýkorová, Spálené Poříčí

Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se v pátek 8. listopadu uskutečnil koncert ke Dni válečných veteránů. V podání Ústřední hudby Armády ČR a dalších interpretů zazněla vážná hudba i známé filmové a muzikálové melodie. Měl jsem tu čest, na pozvání paní prezidentky Stonožky Běly Gran Jensen, se této slavnostní akce zúčastnit společně s kolegyní Mgr. M. Sýkorovou.

zobrazit celý článek

Den slabikáře aneb den s pohádkou...

Vloženo 08. 11. 2019, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Dva měsíce od začátku školního roku utekly jako voda a z našich malých prvňáků se pomalu a jistě stávají čtenáři. V pondělí 4. 11. 2019 prožili svůj výjimečný den. Na začátku byl pohádkový příběh o udatném mladém králi, který se vydal vysvobodit krásnou princeznu ze zámecké věže.

zobrazit celý článek

ODVAŽ SE POUŽÍVAT ROZUM…Immanuel Kant

Vloženo 05. 11. 2019, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Bohatá slovní zásoba, láska ke knihám, touha zjistit, jak funguje svět. Několik charakteristik nadaných a zvídavých dětí, které často ve škole nepatří k premiantům. Možná proto, že se nudí nebo jsou introverti. Často si jejich nadání nevšimnou ani lidé v jejich okolí, protože ho nemají prostor projevit. Proto už dvanáctým rokem organizuje Mensa ČR Logickou olympiádu, která má talentované děti objevit, podchytit a dále je rozvíjet.

zobrazit celý článek

Divadlo Alfa Plzeň - Jak se dělá jazz - TREMOLO (orchestr ZUŠ Třemošná)

Vloženo 04. 11. 2019, autor Mgr. M. Nováková a žáci 5.A

Dne 23. 10. jsme jeli do divadla Alfa na představení Jak se dělá jazz. Po příjezdu do divadla jsme si uložili věci v šatně a usadili se v hledišti. Skupina Tremolo nám zahrála různé skladby a jednou z nich byla i hudba k filmu Růžový panter.

zobrazit celý článek

Veselý dýňový den

Vloženo 04. 11. 2019, autor Chlapci a děvčata z 2. A a třídní učitelka Lenka Karasová

Podzimní prázdniny jsme si všichni náramně užili a těšili jsme se na čtvrteční ráno. Čekala na nás totiž vyzdobená třída a VESELÝ DÝŇOVÝ DEN.

zobrazit celý článek

Pohádkové dobrodružství v knihovně

Vloženo 23. 10. 2019, autor Lucie Šašková 7. A

Je 15. října ráno a celá 7. A se opět vrací do Městské knihovny ve Spáleném Poříčí. Ale tentokrát s Malým princem za dobrodružstvím.

zobrazit celý článek

Pomozme sýčkům!

Vloženo 11. 10. 2019, autor Alena Nosková

Ve dnech 7. – 11. 10. 2019 proběhla na naší škole sbírka na chov sýčků v Záchranné stanici ohrožených živočichů ve Spáleném Poříčí. Děkujeme všem, kteří přispěli jakoukoli částkou a dokázali tím, že jim osud těchto ohrožených živočichů není lhostejný.

zobrazit celý článek

Stránka:
(1) 2

Důležité informace

Povinně zveřejňované informace

Co nás čeká

18. 11. 2019
Třídní schůzky - 1. stupeň 16:00 - 2. stupeň 16:30

19. 11. 2019
Plavecký výcvik - 3.B

21. 11. 2019
Beseda - Úřad práce - 9.A

16. 12. 2019
Divadlo Alfa - 2.A, 3.A, 3.B

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

EU peníze školám

© 2006 - 2018 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign