Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2020/2021

Důležitá data pro šk. rok 2024/2025

Pozvánka


Hurá do školy aneb reportáž z konce školního roku

Vloženo 17. 07. 2021, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Je úterý 29.6. Na chodbách školy je slyšet dětský smích a hlasitý hovor. Probíhá výměna učebnic ve třídách na prvním stupni. Děti nadšeně prohlížejí knihy a diskutují o tom, co je asi čeká příští rok.

zobrazit celý článek

Pozor 9.A odchází!

Vloženo 17. 07. 2021, autor Mgr. Zuzana Sermešová třídní učitelka

...bylo napsáno na tričkách, které si pro tento rok deváťáci vybrali. Ano je to tak, rok se s rokem sešel a další žáci opouštějí naší školu, aby objevovali svět dál. Velmi úspěšná třída, všichni se zdárně dostali na střední školy a my jsme moc rádi, že jsme je mohli na další studium připravit.

zobrazit celý článek

Ohlédnutí za projektem Po stopách středověku se 4. B

Vloženo 05. 07. 2021, autor Mgr. Ladislava Blovská a děti ze 4. B

Každý člověk by měl znát své kořeny a historii své země, a proto se děti již ve 4. ročníku při vlastivědě seznamují se staršími českými dějinami. Toto učivo si děti ve 4. B začaly osvojovat při distanční výuce a velmi je zaujalo povídání o pravěku i středověku. Rády si prohlížely prezentace, fotografie, sledovaly videa i vyplňovaly pracovní listy.

zobrazit celý článek

Den dětí v 5. A – 1. 6. 2021

Vloženo 04. 07. 2021, autor Za všechny z 5. A Mgr. Denisa Pojerová, Tomáš Kozel, Vojtěch Jindřich, Kristýna Hokrová, Nela Reiserová a Barbora Michálková

zobrazit celý článek

Poslední společné chvíle

Vloženo 04. 07. 2021, autor Mgr. Lenka Karasová

Dnešním dnem skončil školní rok. Jeden školní rok, který nám ukázal, kam až sahají naše možnosti. Tento rok nebyl lehký. Jak se shodli „moji“ třeťáci, byl hlavně divný, covidový, nevyzpytatelný, ale také výjimečný, úžasný a překvapující.

zobrazit celý článek

Poděkování naší paní učitelce Lence Karasové

Vloženo 17. 06. 2021, autor T. Tomanová a E. Hofmanová

Uplynulý rok byl velmi silný na velké příběhy. O jeden z nich bychom se s Vámi rádi podělili za rodiče žáků třídy 3.A ZŠ Spálené Poříčí. Chtěli bychom touto cestou poděkovat paní učitelce Mgr. Lence Karasové. Učila naše děti matematiku podle metody prof. Hejného s vítaným přesahem do ostatních předmětů, a proto si vypůjčíme některé z hlavních principů této metody pro naše poděkování.

zobrazit celý článek

Den dětí

Vloženo 17. 06. 2021, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Byl poslední květnový pátek, právě jsme měli matematiku. Řešili jsme zajímavé úlohy na osovou souměrnost. Do pracovního ruchu se ozvalo klidné zaklepání na dveře. Na výzvu „Dále!“ nikdo za dveřmi nereagoval. Tak tedy znovu: „Dále!“. Ve třídě nastalo napínavé ticho s očekáváním, kdo bude za dveřmi. Ale za dveřmi nikdo nestál. Jen na zemi ležela objemná obálka. V klidu jsme se vrátili k práci. Více než obálka nás zajímaly matematické úlohy, které čekaly na dořešení.

zobrazit celý článek

Informovanost, zdraví a bezpečí našich žáků nám leží na srdci

Vloženo 10. 06. 2021, autor Mgr. Muchová, výchovný poradce

Jarní období distanční výuky znamenalo pro žáky kromě jiného ještě více času u obrazovek PC. Proto jsme se rozhodli pro žáky od pátých do deváté třídy objednat online program o bezpečnosti v kyberprostoru. Žáci odpovídali na zadané otázky, které následně lektor vyhodnotil. Výsledkem byl přehled o znalosti bezpečného používání internetu.

zobrazit celý článek

Milion kroků pro Stonožku!

Vloženo 09. 06. 2021, autor Mgr. Michala Jandíková

V období od 19.4. do 9.5.2021 probíhala na naší škole stonožková výzva – Milion kroků pro Stonožku! Tentokrát se jednalo o sportovní aktivitu.

zobrazit celý článek

Včely, včely, včely užitečné…

Vloženo 09. 06. 2021, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Také se vám vybavila píseň pánů Svěráka a Uhlíře? A právě s ní začala při prvouce naše čtrnáctidenní cesta za objevováním a poznáváním života včelek, které spolu s člověkem vědci považují za největší záhady života na světě.

zobrazit celý článek

Stránka:
(1) 2 3 4

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign