Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Únik ze třídy

Vloženo 08. 07. 2024, autor Mgr. František Hrubý, zhlédnuto 79x

V rámci třídnických hodin na konci školního roku, mimo úklidu třídy, kontroly učebnic a rozdávání nových učebnic, žáci zažili i něco netradičního, byli totiž doslova zamčeni ve třídě. Žáci 7.B si totiž zahráli únikovku s názvem „Vědci, vynálezci a objevitelé“ a jejich úkolem bylo nalézt klíč a ze třídy se dostat pryč (samozřejmě na toaletu v průběhu hry mohli).

Sedmáci byli rozděleni do čtyř skupin, řešili různorodé úkoly a snažili se dostat od třídního učitele všechny části hesla (čísla), aby je mohli vybarvit v dokreslovacím QR kódu. Pokud vše zvládli správně, po naskenování kódu se objevila informace o uložení klíče od dveří.

Ze čtyř družstev, za dvě hodiny čistého času, našly klíč od dveří třídy tři z nich. Jednotlivé skupiny obdržely certifikát a obrovskou pochvalu, jak se s úkoly, které nebyly úplně lehké, popraly. Děti si vyzkoušely spolupráci v různorodých skupinách, řízení skupiny a zejména zjistili, jak důležité je porozumět textu zadání jednotlivých úloh.

Mgr. František Hrubý – třídní učitel 7.B

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign