Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Za dávnými Slovany

Vloženo 08. 07. 2024, autor Mgr. Ivana Horová a Mgr. Valerie Cuplová, zhlédnuto 82x

Cyklus historických exkurzí zakončili 20. června žáci 4. A a 5. A návštěvou Národní kulturní památky-Slovanského hradiště Hůrka ve Starém Plzenci. Od rotundy sv. Petra a Pavla, jedné z našich románských staveb, se nám naskytl krásný pohled na město Starý Plzenec i na protější kopec s dominantou - zříceninou hradu Radyně.

Děti z informačních tabulí zjišťovaly potřebné informace, které ve skupinách zaznamenávaly a na závěr exkurze navzájem prezentovaly. Od třídních učitelek získaly ještě další poznatky o tomto zajímavém místě. Chlapci a děvčata tak zjistili, jak zde hradiště vypadalo, v jakých domcích lidé žili, čím se zabývali, jaké kostely tu stály, jaké nástroje a zbraně zdejší Slované užívali, že zde vedla důležitá kupecká stezka apod.

Dětem obou tříd sice výlety do naší historie v tomto školním roce skončily, ale poznávat zajímavá a krásná místa budou děti moci i o prázdninách.

Mgr. Ivana Horová a Mgr. Valerie Cuplová
třídní učitelky

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Jídelníček

Žádné jídelníčky nejsou k dispozici.

 
Informace ŠJ

Provozní řád ŠJ
Informace o alergenech
Alergeny

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign