Exkurze Lidice

Vloženo 18. 06. 2018, autor Mgr. Tereza Doskočilová, Mgr. Ivan Langmajer, Mgr. Jaroslava Strachoňová, Žáci 9. A

Exkurze do Památníku Lidice byla pro nás všechny jistě velmi poučná. Společně s průvodkyní zhlédli jsme krátký film, který nás uvedl do doby před 2. světovou válkou. Poté jsme se odebrali na galerii o masakru, který se stal v Lidicích. Při tomto nelidském činu zemřelo zbytečně mnoho lidí. Vyslechli jsme si výpovědi přeživších lidických žen, přečetli dopisy lidických dětí, které byly nelidsky zavražděny v plynových automobilech po odeslání svých posledních dopisů.

Společně jsme došli k památníku, který vytvořila umělkyně Věra Uchytilová, tam jsme uctili památku zapálením svíček. Navštívili jsme také základy školy a kostela.

Dozvěděli jsme se, že se gestapo opravdu muselo hodně snažit, aby překopali a zničili veškeré možné pozůstatky po Lidicích.

Všichni společně věříme, že se tato situace nebude již nikdy opakovat.

Velmi emotivní zážitek. Je málo věcí, co mě dokáže dohnat k slzám, ale příběhy lidí, kteří přežili, mi vháněly slzy do očí. Velmi silný zážitek. Výlet do Lidic byl velmi zajímavý. Bez slz v očích to nešlo. Do Lidic by se měl jet podívat každý. Je to velmi silné místo, které nutí k zamyšlení. Silné a emotivní místo s temnou historií. Moc zajímavé místo. Výlet do Lidic se nám líbil, prohlídka muzea a venkovního areálu byla velmi silná.

Mgr. Tereza Doskočilová
Mgr. Ivan Langmajer