Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Seznam přijatých žáků do 1. ročníku

Seznam přijatých žáků do 1. ročníku


Ředitelské volno v období 25. 6 až 28. 6. 2024

Podle § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, se souhlasem zřizovatele, vyhlašuji pro základní školu a školní družinu ředitelské volno na úterý 25. 6. až pátek 28. 6. 2024.

K tomuto kroku jsme přistoupili z organizačních důvodů. Vysvědčení bude v tomto školním roce vydáno v pondělí 24. 6. 2024.

Další informace

Mgr. Michala Jandíková
ředitelka ZŠ a MŠ Spálené Poříčí


Pozvánka na výstavu

Pozvánka


Páťáci se stali opravdovými cyklisty

Vloženo 26. 04. 2024, autor Mgr. Ivana Horová

V pondělí 22. dubna zakončili žáci 5. tříd výuku na dopravním hřišti v Blovicích, kterou začali na podzim roku 2022. Nešlo jen o jízdu na hřišti, ale také se seznamovali s pravidly silničního provozu pro chodce a cyklisty.

zobrazit celý článek

Peče celá škola!

Vloženo 25. 04. 2024, autor Antonio Norek, 9. A, předseda Školní dohody

Ve středu 27. března se u nás ve škole uskutečnila soutěž „Peče celá škola“. Ve školní jídelně, kde na soutěžící čekali zástupci Školní dohody, se sešlo několik desítek vzorků. Na přinesené sladké výrobky byla radost pohledět. Všichni jsme se těšili, až začneme také ochutnávat.

zobrazit celý článek

Plzeň historická

Vloženo 23. 04. 2024, autor Mgr. Ivana Horová a Mgr. Valérie Cuplová

Již několikrát zažili žáci 4.A a 5. A v rámci Šablon Komenský netradiční vyučování. Tentokrát jsme se vypravili 16. dubna do Plzně za poznáním historického centra – náměstí Republiky. Tam jsme si ukázali dvě dominantní budovy – radnici a chrám, popovídali jsme si o gotice a renesanci. Děti také dostaly pokyny k práci a byly poučeny o bezpečném chování.

zobrazit celý článek

Zápis budoucích prvňáčků

Vloženo 23. 04. 2024, autor Studentky jihočeské univerzity Regentová, Doležalová a Tesařová

Zápis budoucích prvňáčků je slavnostní událostí. V naší základní škole je již několikátým rokem pořádán trochu netradičně. Proto jsem se jako absolventka této školy a studentka oboru Učitelství pro mateřské školy chtěla podívat, jak tento den probíhá. Paní ředitelka mně a mým dvěma spolužačkám umožnila tuto návštěvu, a tak jsme se velmi rády šly podívat, jak zápis probíhá.

zobrazit celý článek

Úspěch Golf Clubu Hořehledy

Vloženo 06. 04. 2024, autor Martin Kopčák

Dne 2. února 2024 se Golf Club Hořehledy účastnil mezinárodního golfového turnaje International Indoor GolfSixes League Championship, kde spolu s dalšími dvěma týmy z Liberce a Prahy reprezentoval Českou republiku v konkurenci klubů z celé Evropy.

zobrazit celý článek

Noc s Andersenem

Vloženo 27. 03. 2024, autor Mgr. Lenka Karasová

24. ročník tradiční Noci s Andersenem se uskutečnil v pátek 22. března 2024. My jsme nesměli chybět a s námi samozřejmě také naše krásná spálenopoříčská knihovna. Děti se na tuto akci moc těšily. Celé páteční dopoledne nemluvily o ničem jiném.

zobrazit celý článek

Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem...

Vloženo 27. 03. 2024, autor Mgr. Zuzana Sermešová

I toto rčení motivuje mnohé žáky naší školy, aby se učili cizí jazyky. Oni ví, že jim to nejenom rozšíří obzory, ale nabídne více možností uplatnění v budoucnu a jistotu například při cestování. Angličtina je jedním z nejdůležitějších a nejvíce běžně používaných cizích jazyků ve světě a je skvělé vidět, že v našich žácích vyrůstají mladí lidé, kteří si to uvědomují. A protože je člověk od přírody soutěživý tvor, ani angličtina se neobejde bez různých soutěží.

zobrazit celý článek

Jak 4. A pekla

Vloženo 27. 03. 2024, autor Iva Hodková

Ve čtvrtek 21. března 2024 jsme normálně přišli do školy. Někteří s učením, jiní bez. S sebou jsme si měli přinést 1 vajíčko, rohlík nakrájený na jednohubky, Péťa přinesl formu na beránka. Další spolužáci donesli suroviny, ale většinu přinesla paní učitelka. Pár žáků si všechny věci zapomnělo, takže si je vypůjčili od ostatních, protože někdo přinesl třeba i něco navíc.

zobrazit celý článek

Lyžařský kurz 2024

Vloženo 23. 03. 2024, autor Mgr. Soňa Tikalská

V týdnu od 11. 2. do 16. 2. se žáci sedmých a osmých tříd zúčastnili tradičního lyžařského kurzu. Do hor letos vyrazilo 29 žáků.

zobrazit celý článek

Školní kolo recitační soutěže 2023/2024

Vloženo 13. 03. 2024, autor Mgr. Ladislava Blovská

Ve středu 6. března se městská knihovna proměnila v místo plné poezie. Opět po roce se zde konalo školní kolo recitační soutěže, ve kterém se svými přednesy vystoupili vítězové třídních kol. Účast byla hojná, recitovalo celkem 33 dětí. A letos se po dlouhých letech pochlubilo svým uměním i 5 žáků 2. stupně. Těší nás, že je v naší škole o recitaci takový zájem.

zobrazit celý článek

Stránka:
1 (2) 3 4 5 6

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign