Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Noc s Andersenem

Vloženo 27. 03. 2024, autor Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 234x

24. ročník tradiční Noci s Andersenem se uskutečnil v pátek 22. března 2024. My jsme nesměli chybět a s námi samozřejmě také naše krásná spálenopoříčská knihovna. Děti se na tuto akci moc těšily. Celé páteční dopoledne nemluvily o ničem jiném.

Byla to velkolepá akce. Přišel nás navštívit bývalý ředitel naší školy, pan Jiří Šeffl, který nám přečetl pohádku Císařovy nové šaty. Jelikož děti tuto pohádku příliš neznaly, měly o čem diskutovat.

A pak přišlo to největší překvapení. Při četbě knihy od Pavla Čecha Jirka a Indiáni, se stalo něco neuvěřitelného. Zhasla světla a slyšeli jsme zvuk bubnu. V knihovně se objevila indiánská dívka s vojákem. To tedy bylo něco……… Dozvěděli jsme se mnoho informací o indiánském životě, o jejich spolužití s bílými tvářemi, poslechli jsme si indiánskou ukolébavku, viděli jsme jejich zbraně, šaty, nádobí…… No prostě byla to paráda! Na takový zážitek budeme dlouho vzpomínat. Ani se nám nechtělo domů. Ale všechno krásné a příjemné jednou končí. Děkujeme Věrce Čížkové a Verče Grossové za příjemné prostředí a vytvoření úžasné atmosféry. My, třeťáci z béčka, se do knihovny budeme stále rádi vracet.

A co je nejdůležitější - nezapomněli jsme na pohádky. To je moc dobře, řečeno slovy Zdeňka Svěráka: "Všechny děti potřebují pohádky. Pohádky jsou vláhou pro dětskou duši."

Mgr. Lenka Karasová

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign