Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem...

Vloženo 27. 03. 2024, autor Mgr. Zuzana Sermešová, zhlédnuto 289x

I toto rčení motivuje mnohé žáky naší školy, aby se učili cizí jazyky. Oni ví, že jim to nejenom rozšíří obzory, ale nabídne více možností uplatnění v budoucnu a jistotu například při cestování. Angličtina je jedním z nejdůležitějších a nejvíce běžně používaných cizích jazyků ve světě a je skvělé vidět, že v našich žácích vyrůstají mladí lidé, kteří si to uvědomují. A protože je člověk od přírody soutěživý tvor, ani angličtina se neobejde bez různých soutěží.

I letos se tedy na škole uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Konalo se před Vánoci 19.2.2023. Do soutěže se přihlásilo 9 žáků. Jejich znalost angličtiny prověřovaly učitelky angličtiny S. Tikalská a Z. Sermešová. Žáky čekal poslechový úkol a mluvení na daná témata. Do okresního kola s nejvyšším dosaženým počtem bodů nakonec postoupila Nela Reiserová z 8.A a František Tišer z 9.A ze starší kategorie a Anna Zábrodská z mladší kategorie. Okresní kolo se konalo v Plzni, v domě dětí Radovánek dne 13.2. V obrovské konkurenci žáků z celého našeho okresu se podařilo Nele skončit na krásném druhém místě a postoupit do krajského kola soutěže. Fanda nepostoupil, ale i tak to pro něj byla skvělá zkušenost předtím, než odejde z devátého ročníku na některou ze středních škol, kterou si vybral. Krajské kolo, do kterého postupovali první dva z okresního kola, pořádal Krajský úřad Plzeňského kraje prostřednictvím Krajského centra vzdělávání v Plzni dne 18.3. Krajského kola v naší kategorii osmých a devátých tříd se z celého kraje účastnilo 14 nejlepších žáků, především deváťáků. Na žáky čekal poslech, čtení s porozuměním a mluvení. Nela nakonec skončila na krásném 8. místě, sedm prvních postupovalo dál. Za krásnou reprezentaci školy jí všichni moc děkujeme, doufáme, že si odnesla dobrou zkušenost a budeme se těšit na příští rok, kdy se zase plánujeme dopracovat alespoň do krajského kola a ukázat co v nás je:)

Mgr. Zuzana Sermešová

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign