Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Jak 4. A pekla

Vloženo 27. 03. 2024, autor Iva Hodková, zhlédnuto 158x

Ve čtvrtek 21. března 2024 jsme normálně přišli do školy. Někteří s učením, jiní bez. S sebou jsme si měli přinést 1 vajíčko, rohlík nakrájený na jednohubky, Péťa přinesl formu na beránka. Další spolužáci donesli suroviny, ale většinu přinesla paní učitelka. Pár žáků si všechny věci zapomnělo, takže si je vypůjčili od ostatních, protože někdo přinesl třeba i něco navíc.

Ze školy jsme šli do DDM. Tam jsem pod vedením naší paní učitelky začali péct. Rozdělili jsme se na kluky a na holky. Kluci pekli beránka, holky bábovku, ale všichni ze stejného těsta. Když měli všichni měli těsto připravené, nalili jsme ho do forem a dali péct do trouby. Mezi tím, co se vše peklo, jsme dělali vyjíčkovou pomazánku. Když jsme ji udělali, namazali jsme ji na rohlíky. Připravili jsme dvě várky, takže zbylo na všechny. Dojedli jsme vajíčkovou pomazánku a vytáhli jsme upečeného beránka a bábovku z trouby. Nakrájeli jsme je a snědli. Sedm kousků jsme nechali pro paní kuchařky, paní ředitelku, paní zástupkyni a paní sekretářku, aby také mohly ochutnat. Moc se nám to povedlo a byla to dobrota.

za třídu 4. A Iva Hodková

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign