Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Za Recyklohraním do Prusin

Vloženo 12. 03. 2024, autor Tř. uč. Mgr. J. Pouchová a Mgr. A. Nosková, zhlédnuto 210x

5. 3. se konala dlouho očekávaná exkurze tříd II. A a II. B, kterou děti získaly jako odměnu za loňské umístění v projektu Recyklohraní.

Ranní déšť nás nejprve trochu polekal, ale než jsme dorazili do střediska ekologické výchovy Ametyst v Prusinách, kde se exkurze konala, pršet přestalo. Čekal nás program plný jara. Popsat všechno co jsme zažili, by bylo na dlouhé vyprávění, tak alespoň ve zkratce.

Děti se pod vedením lektorek rozeběhly po loukách a hledaly jaro, kde se dalo. Tu ve zpěvu ptáků, jinde v krtčí hromádce, ve sněženkách, rašících pupenech… Rozcvičily a rozhýbaly se jako rostliny na jaře, naučily se rozpoznat jarní byliny a dozvěděly se nové informace o jejich využití nejen v kuchyni. Poté se pustily do přípravy pomazánek a nápojů. Všechny skupiny pilně pracovaly a budovou staré školy, kde se středisko ekologické výchovy nachází, se brzy linula úžasná vůně tymiánu, máty a dalších bylin.

Sotva bylo uvařeno a naservírováno, pustily se děti do jídla. Malým kuchařům jejich výtvory nesmírně chutnaly a mizely tak doslova před očima. Následovala část věnovaná plýtvání jídlem. Děti ve skupinách společně vymýšlely, jak jídlo správně skladovat, aby déle vydrželo. Poté ověřily v praxi, jak lze všechny zbytky z kuchyně využít. Okrojky zeleniny a tvrdým pečivem nakrmily králíky a ovečky. Ti se za odměnu nechali pohladit. Další dobroty obdržela drůbež a na poslední zbytky už čekal kompost.

Exkurzi jsme si všichni moc užili a nové poznatky jsme hned zužitkovali při hodinách prvouky, pracovních činností a češtiny.

Děkujeme paní V. Čížkové, že nás na exkurzi doprovodila.

Tř. uč. Mgr. J. Pouchová a Mgr. A. Nosková

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign