Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Týden pro wellbeing ve škole! U toho jsme nemohli chybět!

Vloženo 21. 02. 2024, autor Mgr. Pavlína Jandošová, zhlédnuto 235x

Od 13. do 20. února se někteří učitelé a žáci naší školy zapojili do kampaně Týden pro wellbeing ve škole.

https://www.wellbeingveskole.cz/

Děti z 2.B si vyzkoušeli relaxační cvičení. Třeťáci si spolu s paní učitelkou Karasovou připomněli, že jsou někdy chvíle, kdy je zcela na místě být smutný a jak moc je důležité mít okolo sebe lidi, kteří vám pomohou a uklidní vás. Povídali si i o tom, co mohou v takových situacích udělat pro sebe i pro druhé. Šesťáci se věnovali strachu a sdíleli spolu své zkušenosti s vlivem strachu na chování lidí. Došli přitom k tomu, že odvážný člověk není ten, kdo se nikdy nebojí, ale spíše ten, kdo se navzdory svému strachu nevzdává. Osmáci hledali (a nacházeli!) silné stránky své i svých spolužáků a vytvářeli si svá portfolia odolnosti. Přemýšleli nad tím, kdo je podporuje, komu mohou důvěřovat a na koho se mohou spolehnout. Zapisovali si, v čem jsou dobří, jaké mají pozitivní vlastnosti i to, co je baví a co mají rádi. Někteří pedagogové využili nabídky a zúčastnili se workshopů, které v rámci týdne pro wellbeing proběhly. Všichni učitelé však byli zásobeni tipy, jak podpořit wellbeing svůj i svých žáků.

Ptáte se proč? Protože wellbeing ve školách pokládáme za základní podmínku pro to, aby žáci i vyučující mohli vést spokojený a plnohodnotný život, zvládat stres a uplatnit své silné stránky.

A také protože víme, že děti, které jsou ve škole spokojené, se mnohem lépe učí! 😊

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign