Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2023/2024

Expedice Pravěk

Vloženo 15. 02. 2024, autor Mgr. Ladislava Blovská, zhlédnuto 260x

Ve čtvrtek 8. února zažili čtvrťáci, páťáci a šesťáci dobrodružný výlet do pravěku. Navštívil nás totiž nadšený historik Libor Marek, autor vzdělávacích pořadů, který s naší školou spolupracuje už řadu let. Tentokrát si připravil nový pořad EXPEDICE PRAVĚK.

Videoprojekci pan Marek doplnil poutavým vyprávěním a zajímavými historkami ze svého soukromého bádání. Děti se dozvěděly nejen základní informace o pravěku, ale i mnoho zajímavostí o životě našich prapředků - např. jak vypadal obličej pravěkých lidí zrekonstruovaný podle lebky, jejich oděv, jídelníček, jak vypadaly jejich dlouhé domy, kde si zakládali svá sídliště… Zjistili jsme, kde bylo pravěké osídlení v našem kraji. A jak pravěcí lidé vyráběli lepidlo? Ze smoly, popela a zaječích bobků.

Pan Marek s sebou přivezl i mnoho pravěkých rekvizit a k mnohým přidal i příběh, jak je získal. Překvapilo nás například, jak malý byl srp, který používali druidové ke sběru bylin. Děti si mohly prohlédnout i osahat pravěké zbraně, dýky, oštěpy s pazourkem, sekeru, dále repliky archeologických nálezů – repliku Věstonické venuše, Vochovské venuše (její originál byl nalezen nedaleko Plzně), repliku opukové hlavy keltského druida, keramický pohár, vědro s motivem kance, různé šperky a nákrčníky. A nakonec si někteří vyzkoušeli přilbu a štít keltského válečníka a zatroubili si na roh ke svolávání bojovníků. Těšíme se na další pořady pana Marka a školní výlet v jeho doprovodu.

Mgr. Ladislava Blovská

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign