Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2022/2023

Úspěch Julie Frisch

Vloženo 26. 08. 2022, autor Martin Kopčák, zhlédnuto 536x

Uplynulý pátek proběhlo v rámci Czech Masters (největší golfový turnaj evropského formátu hraný v ČR) i celorepublikové finále soutěže dětských týmů ve SNAG golfu (indoor varianta klasického golfu). Hořehledský tým, jehož členkou byla i Julie Frisch (žačka ZŠ Spálené Poříčí) se do finále kvalifikoval z prvního místa.

V květnu letošního roku se družstvo ve složení Vojta Vybíral, Bětka Sochorová, Julie Frisch a Petr Juráš kvalifikovalo do celorepublikového finále ve SNAG golfu (indoor varianta klasického golfu) z prvního místa. A zápas mezi 9 nejlepšími týmy jsme měli šanci odehrát přímo na Albatrossu, v dějišti Czech Masters, v pátek 19. srpna.

Od České golfové federace jsme dostali hned ráno parádní týmová trička a po drobném rozehrání se rozlosovalo pořadí - vytáhli jsme si hned první hrací čas. Sice jsme neměli možnost okouknout, jak si s jamkami poradí soupeři, na druhou stranu jsme se tak moc nenervovali a za 45 minut jsme měli 9 jamek s improvizovanými překážkami za sebou. Celý tým je zvládl celkem za 116 ran.

Volný čas než dohrají ostatní jsme využili k okouknutí nejslavnějších hráčů planety přímo na hřišti. Měli jsme šanci pozorovat, jak hrají své rány Ian Poulter, Thomas Pieters nebo Rory Sabbatini - stříbrný olympijský medailista.

A po rychlém obědě už následovalo vyhlášení - náš výkon stačil na parádní druhé místo ze všech týmů z celé republiky, což zaslouží obrovský potlesk a uznání! Využil jsem tak příležitosti, abych se Julie (žačky ZŠ Spálené Poříčí) zeptal na pár otázek:

1. Jak dlouho hraješ golf a jak si se k němu dostala?

Golf hraji třetím rokem. Dostala jsem se k němu přes tebe (trenér Martin Kopčák), když si jednou přišel golf ukázat k nám do třídy a mluvil o kroužku v tělocvičně. Moc se mi to líbilo a přišla jsem si to zkusit a chytlo mne to. Nejdříve jsme trénovali v tělocvičně, ale to nejlepší přišlo na jaře, kdy jsi nás vzal na opravdové hřiště.

2. Co tě na golfu baví a co ti naopak přijde složité?

Nejvíce mne baví, že se hraje venku v přírodě. Ale hlavně to, že máme v Hořehledech skvělou partu. Společně trénujeme, podporujeme se, fandíme si. Ale zároveň se pošťuchujeme, provokujeme a společně se smějeme. A samozřejmě rádi vyhráváme!

Nejsložitější mi přijde zopakovat ránu, která se mi povedla.

3. Jak si se dostala na finálový turnaj ve SNAG golfu?

Vyhrála jsem v klubové kvalifikaci. Společně s Vojtou, Bětkou a Petrem jsem zahrála nejlepší výsledek a ty jsi nás vybral do reprezentačního týmu, kde jsme pak v květnu zahráli nejlepší výsledek ze všech týmu v ČR a tím se kvalifikovali na Albatross z prvního místa.

4. Co se ti na turnaji líbilo a jak sis to užila? Líbila se ti i atmosféra velkého dospělého turnaje?

Užila jsem si to moc! Byla to moje první velká akce spojená s golfem, poprvé jsem viděla hrát profesionální golfisty na vlastní oči a super bylo, že po své hře se na nás přišli podívat a podepsali nám čepice i míčky. No a nejlepší nakonec - domů jsme se vrátili s úžasným stříbrným pohárem!

5. Co bys vzkázala spolužákům, co golf třeba neznají nebo neví, jak s ním začít?

Až Martin zase přijde do vaší třídy, ničeho se nebojte a pojďte to prostě zkusit!

Julie moc ti děkuji za odpovědi a přeji ti v golfu samou spoustu krásných ran!

Martin Kopčák

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2022 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign