Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Čarodějnice Háta - Jak jsme čarovali

Vloženo 09. 05. 2022, autor Děti z 1. B a Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 621x

Konec dubna se v naší třídě nesl ve znamení čarodějnice Háty a tradice PÁLENÍ ČARODĚJNIC. Víte, proč docházelo k tomuto rituálu?

Čarodějnice byly kdysi považovány za symbol zla, nečisté moci, byly původcem všech neduhů a nemocí. Symbolické pálení charakterizovalo očistu přírody, lidí i zvířat.

To všechno jsme se dozvěděli spolu s Hátou a Malou čarodějnicí a jejím kamarádem Abraxasem. Také v příběhu z Chaloupky na vršku jsme zjistili význam této tradice.

Představte si, že jsme doopravdy čarovali. Paní učitelka připravila tři kouzelné lektvary a po dlouhém zaříkávadle začaly hrozivě bublat... Ale nebojte se, vše byla jen velká legrace!

Dva dny s Hátou se nám, dětem, moc líbily. Užily jsme si při vyučování mnoho legrace, ale zároveň jsme si procvičily sčítání, odčítání, četly jsme s porozuměním, luštily jsme křížovky a každý z nás namaloval obraz s čarodějnicí.

Není nad to, když se dítě směje a těší se do školy!

Děti z 1. B a Mgr. Lenka Karasová

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign