Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Den Země ve 2.A

Vloženo 03. 05. 2022, autor Mgr. Miloslava Nováková, 2.A, zhlédnuto 494x

V pátek 22. dubna jsme ve 2.A zahájili Den Země seznámením s tématem Louka a pole pomocí naučného programu na interaktivní tabuli. Nově získané znalosti žáci hned využili při plnění úkolů v pracovním listu, při luštění křížovky a dalších úkolech.

Následovala návštěva knihovny se zajímavým programem. Nejdříve jsme prohlíželi panely s obrázky ze života oblíbených zvířat, vydry a bobra, které děti znají z Večerníčků. Potom paní knihovnice Věra Čížková připravila pro všechny soutěž ve vyhledávání zajímavostí o těchto zvířatech. A to nás moc bavilo!

Potom bylo na programu poznávání jarních rostlin, keřů a stromů podle výstavky vzorků v atriu. Kdo poznal některé z rostlin a zapsal je správně podle čísel, pomohl získat body pro svoje družstvo ve skupinové práci třídy. Snažili se všichni.

A jak vypadá svět pod mikroskopem? Tak to byl pro nás nový a zábavný úkol nakonec. Pět mikroskopů a prohlížení rozmanitých vzorků z naší přírody, které rozhodně všechny zaujaly.

Na příští Den Země se už všichni těšíme!

Mgr. Miloslava Nováková, 2.A

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign