Aktuality 2021/2022

Veselé Velikonoce

Vloženo 19. 04. 2022, autor Mgr. Lenka Karasová, třída 1.B, zhlédnuto 656x

Panímámo zlatičká, darujte nám vajíčka, nedáte – li vajíčka, uteče vám slepička do horního rybníčka a z rybníčka do louže, kdo jí odtud pomůže?

Velikonoce jsou barevné jarní svátky, svátky tradic a zvyků. Dny před velikonočními prázdninami jsme si s dětmi zpestřili zábavným vyučováním, při kterém jsme se dozvěděli mnoho nových informací, zopakovali jsme si sčítání a odčítání a „vyřádili“ jsme se při kreativním tvoření.

Z těchto tří dnů vzešlo tolik pěkného. Děti se naučily názvy dnů v týdnu před Velikonocemi, četly s porozuměním, vytvořily dva Pětilístky, luštily tajenky, naučily se velikonoční koledu a řádně si procvičily sčítání a odčítání. Všechno jim šlo pěkně od ruky a za to si zaslouží velkou pochvalu.

Je tak krásné vidět, když jsou děti spokojené, když jejich oči září jako hvězdičky. Když Vám vyjádří radost z vykonané práce. A přesně toto jsem zažila před letošními Velikonocemi. Děkuji Vám, děti, za píli, snahu a spolupráci.

Mgr. Lenka Karasová, třída 1.B