Aktuality 2021/2022

Třídní výlet 6.A

Vloženo 30. 06. 2022, autor Třídní Mgr. Jiří Vaňourek, zhlédnuto 530x

Náš výlet začal netradičně brzo již 6,20 jsme se sešli na autobusovém nádraží v Poříčí. Po přesunu do Plzně jsme naskákali na Pendolino a uháněli 150km rychlostí do našeho hlavního města.

Na Václavském náměstí musela být fotka „pod vocasem“ a rychlé přesunutí do muzea iluzí ve Vodičkově ulici. Není muzeum jako muzeum. Tohle na základě optických klamů a vjemů Vás opravdu pobaví. Bohužel nemám k dispozici fotky žáků. Tak jen malá ukázka.

Pro žáky platí, Praha rovná se Mc Donald nebo KFC. Tentokráte v hlasování drtivě zvítězilo KFC.

Jízda metrem byla pro většinu žáků premiéra. Velké překvapení náš čekalo v sadech na Žižkově. Setkání se známým kouzelníkem a iluzionistou děti přímo nadchlo. Nejenom, že jsme mohli vidět skvělá kouzla, ale také jsme se jedno naučili a pan kouzelník trpělivě všechny děti opravoval a radil dětem, jak kouzlo provést, tak aby bylo opravdu dokonalé.

Po dalším přesunu metrem, jsme se objevili na Malé straně a prošli si kouzelnou Čertovku, protáhli jsme se nejužší uličkou v Praze a následně na Karlově mostě zažili asi největší bouřku v Praze. Naštěstí budova Klementina nás ochránila a pak jsme mohli v klidu vydat na cestu směr Plzeň a následně Spálené Poříčí.

V 20.20 na nás již čekali rodiče na autobusovém nádraží . Velké poděkování za hlídání „dravé zvěře“ patří paní asistentce Luďce Frisch.

Poupravená slova klasika „bylo to překrásné, ale bylo toho dost“.

Třídní Mgr. Jiří Vaňourek