Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2021/2022

Technický kroužek nás baví

Vloženo 30. 11. 2021, autor Jan Jindřich, 9.A, zhlédnuto 448x

Je středa 24.11. a již potřetí se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili technického kroužku, který se koná na Střední škole Rokycany.

Během minulých návštěv jsme pracovali se svářečkou. Na začátku jsem z toho měl respekt, ale nakonec jsem zjistil, že to není zas tak složité. Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet. Tuto středu se nás ujal mistr, který nám představil práci na CNC soustruhu. Ukázal nám, jak takový stroj naprogramovat, a pak stačilo jenom zmáčknout pár tlačítek a soustruh to zvládnul celé sám. Výsledkem byla malá kovová figurka. Sám jsem byl překvapený, jak to bylo jednoduché a jak jemnou práci soustruh zvládne. Původně jsem na kroužek vůbec nechtěl jezdit. Paní ředitelka s panem učitelem Langmajerem mě však přesvědčili. Chtěl bych po základní škole pokračoval v technickém oboru. A až nyní jsem pochopil, že by to byla velká chyba na kroužek nejezdit. Všichni se účastníme rádi a těšíme se na příští setkání. Rád bych tuto mimoškolní aktivitu svým spolužákům doporučil, protože žáci základní školy nemají mnoho příležitostí vyzkoušet si tyto praktické činnosti.

« zpět na seznam článků

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2022 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign