Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Špaček Emil

Vloženo 02. 12. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová

Znáte špačka Emila? Dnes ráno (v úterý 26. 11. 2019) jsme ho my, děvčata a kluci z 2. A, také ještě neznali. Pokud byste rádi věděli, kde jsme se s ním seznámili, tak v naší spálenopoříčské knihovně. Přijela nám ho představit paní učitelka Mgr. Štěpánka Opltová a s ním knihu „Kamil neumí lítat“, kterou napsala americká spisovatelka Jennifer Berne.

zobrazit celý článek

Začátek adventu v 6. A

Vloženo 22. 11. 2019, autor Mgr. Renata Štěrbová, třídní učitelka 6. A

Dnešním dnem začal pro žáky šesté třídy předvánoční čas. Třída se na chvilku proměnila ve vánoční dílnu, děti si přinesly vše potřebné na výrobu adventní dekorace. Každý se snažil, aby právě ten jeho výrobek byl co nejkrásnější a udělal radost všem ve svém okolí.

zobrazit celý článek

Sametová revoluce v 7. A

Vloženo 18. 11. 2019, autor Lucie Šašková 7. A

Při občanské výchově jsme si pouštěli dokument o demokracii v Československu. Byl velmi zajímavý a poučný. Byla tam všechna důležitá data od roku 1939.

zobrazit celý článek

Divadlo Alfa - Tajemný hrad v Karpatech

Vloženo 18. 11. 2019, autor Za 4. A a 4. B sepsali Jan Šefl, Vítězslav Holub a Vojtěch Jindřich

Postřehy žáků z návštěvy divadla Alfa 11. listopadu 2019.

zobrazit celý článek

Sýček

Vloženo 15. 11. 2019, autor Mgr. Alena Nosková a Mgr. Lenka Karasová

V naší škole nedávno proběhla sbírka na podporu sýčka obecného. Chceme velice poděkovat všem dárcům: dětem, jejich rodičům, zákonným zástupcům, zaměstnancům školy a knihovny. Díky nim jsme mohli panu Petru Jandíkovi předat celkem 3 100 Kč, což je skoro o třetinu více, než při poslední sbírce.

zobrazit celý článek

Kdo je pravý kamarád?

Vloženo 15. 11. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A

Je 12. 11. a nás navštívil pan Šrom, který pro nás každý rok dělá přednášky. Předchozí roky jsme měli přednášky o drogách a závislosti, o internetu a letos si připravil téma o kamarádech. Poslouchali jsme pečlivě a myslím si, že nás nejvíc zaujalo, jak poznat pravého kamaráda pomocí prstů na ruce.

zobrazit celý článek

Čtení – nejlepší učení

Vloženo 11. 11. 2019, autor Mgr. Štěrbová Renata, třídní učitelka 6. A

Projekt organizuje MAS Sv. Jana z Nepomuku a jeho úkolem je zkvalitnění čtenářské gramotnosti a zajištění nových knih do školních knihoven. Díky tomuto projektu získala naše škola pro žáky několik desítek zajímavých knih, které si mezi sebou rozdělili a s nadšením je čtou.

zobrazit celý článek

Den válečných veteránů – koncert v pražském Rudolfinu

Vloženo 11. 11. 2019, autor Mgr. J. Šeffl, Mgr. M. Sýkorová, Spálené Poříčí

Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se v pátek 8. listopadu uskutečnil koncert ke Dni válečných veteránů. V podání Ústřední hudby Armády ČR a dalších interpretů zazněla vážná hudba i známé filmové a muzikálové melodie. Měl jsem tu čest, na pozvání paní prezidentky Stonožky Běly Gran Jensen, se této slavnostní akce zúčastnit společně s kolegyní Mgr. M. Sýkorovou.

zobrazit celý článek

Den slabikáře aneb den s pohádkou...

Vloženo 08. 11. 2019, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Dva měsíce od začátku školního roku utekly jako voda a z našich malých prvňáků se pomalu a jistě stávají čtenáři. V pondělí 4. 11. 2019 prožili svůj výjimečný den. Na začátku byl pohádkový příběh o udatném mladém králi, který se vydal vysvobodit krásnou princeznu ze zámecké věže.

zobrazit celý článek

ODVAŽ SE POUŽÍVAT ROZUM…Immanuel Kant

Vloženo 05. 11. 2019, autor Mgr. Jaromíra Regentová

Bohatá slovní zásoba, láska ke knihám, touha zjistit, jak funguje svět. Několik charakteristik nadaných a zvídavých dětí, které často ve škole nepatří k premiantům. Možná proto, že se nudí nebo jsou introverti. Často si jejich nadání nevšimnou ani lidé v jejich okolí, protože ho nemají prostor projevit. Proto už dvanáctým rokem organizuje Mensa ČR Logickou olympiádu, která má talentované děti objevit, podchytit a dále je rozvíjet.

zobrazit celý článek

Stránka:
1 2 3 (4) 5 6

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign