Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Aktuality 2019/2020

Návštěva muzea v Blovicích

Vloženo 20. 12. 2019, autor Mgr. Renata Štěrbová a žáci 6. A

Dne 17. prosince 2019 jsme se zúčastnili vánočního programu v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích. Připomněli jsme si některé vánočními zvyky, popovídali si o různých svátcích, např. o sv. Lucii, sv. Barboře nebo sv. Mikuláši.

zobrazit celý článek

Dobrodružství v Techmanii

Vloženo 18. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A

Je čtvrtek 12. prosince 2019 a společně s učiteli a 6. B vyrážíme do Plzně do Techmánie. Je 8:10 a my odjíždíme do Plzně. Cesta byla velmi klidná a pohodová. V autobuse bylo hodně radosti a veselo. Někteří poslouchali písničky a někteří se bavili mezi sebou. V půl deváté jsme dorazili na místo.

zobrazit celý článek

Dva sněhuláci

Vloženo 17. 12. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová

V pátek 13. 12. jsme všichni z 2. A navštívili divadelní představení DVA SNĚHULÁCI, na které nás pozvaly děti z mateřské školy ve Spáleném Poříčí.

zobrazit celý článek

Ladova knihovna

Vloženo 17. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7. A

Už zase! Opět 7. A! Putovali jsme do pohádkové knihovny ve Spáleném Poříčí, kde na nás čekal Josef Lada. Přivítala nás císařovna paní Čížková. Vešli jsme do knihovny a královna paní Strachoňová nás usadila na židličky v přízemí.

zobrazit celý článek

Stonožková mše a vystoupení MŠ Hořehledy

Vloženo 13. 12. 2019, autor Mgr. Jiří Šeffl

V pátek 6.12. jsme měli tu čest zúčastnit se Stonožkové mše (již podeváté) v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. V místech, kde kráčely dějiny, kde probíhaly korunovace králů. Stonožkové děti, učitelky a učitelé, zástupci Armády České republiky a hosté se sešli k slavnostní mši, na kterou je pozval významný stonožkový patron J. Em. Dominik kardinál Duka OP a paní prezidentka Běla Gran Jensen.

zobrazit celý článek

Stonožková mše

Vloženo 12. 12. 2019, autor Lucie Šašková, 7.A, Mgr. J. Strachoňová

Je 6. prosince 2019 a to znamená, že vybraní žáci z druhého stupně společně s učiteli jedou do Prahy. V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha se koná slavnostní mše pro stonožkové děti, učitele a vojáky, na kterou jsme i my dostali pozvánku od stonožkového patrona J. Em. Dominika kardinála Duky.

zobrazit celý článek

Mikuláš, anděl a čerti ve škole

Vloženo 12. 12. 2019, autor Mgr. Michala Jandíková

Ve čtvrtek 5. 12. se část třídy 9.A změnila v Mikuláše, anděla a čerty. Tato delegace potom obešla všechny třídy naší školy. Čerti měli nezbytnou knihu hříchů, ve které byli zapsáni všichni školní provinilci z jednotlivých tříd. V pekle se nic neutají. Naštěstí zde byl i Mikuláš a anděl, kteří nesli drobnou nadílku.

zobrazit celý článek

Celorepublikový podzimní turnaj v indoor golfu

Vloženo 10. 12. 2019, autor Martin Kopčák

Stejně jako v loňském roce jsme se zúčastnili turnaje základních škol a golfových kroužků v golfu v tělocvičnách, letos nejen se ZŠ Blovice, ale i nově i se ZŠ Spálené Poříčí.

zobrazit celý článek

Čertovská škola

Vloženo 10. 12. 2019, autor Chlapci a děvčata z 2. A a Mgr. Lenka Karasová

Už jste někdy navštívili Čertovskou školu? My, kluci a děvčata, z 2. A ano! A to v pátek 6. prosince. Dokonce nás učila i paní učitelka – Čertice.

zobrazit celý článek

Vánoční jarmark

Vloženo 09. 12. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová

Opět nastal ten kouzelný adventní čas, čas plný porozumění a s ním i konání vánočních jarmarků. Jeden takový se konal první adventní neděli i na spálenopoříčském náměstí. Naše základní škola již tradičně uspořádala prodej žákovských výrobků, jejichž výtěžek opět poputuje na dobrou věc: Hnutí na vlastních nohou – Stonožka.

zobrazit celý článek

Stránka:
1 2 (3) 4 5 6

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2024 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign