Aktuality 2020/2021

Informovanost, zdraví a bezpečí našich žáků nám leží na srdci

Vloženo 10. 06. 2021, autor Mgr. Muchová, výchovný poradce, zhlédnuto 946x

Jarní období distanční výuky znamenalo pro žáky kromě jiného ještě více času u obrazovek PC. Proto jsme se rozhodli pro žáky od pátých do deváté třídy objednat online program o bezpečnosti v kyberprostoru. Žáci odpovídali na zadané otázky, které následně lektor vyhodnotil. Výsledkem byl přehled o znalosti bezpečného používání internetu.

V rámci preventivních aktivit se tento týden uskutečnily besedy pro sedmé ročníky na téma „Závislosti – zvol si život“. Žáci slyšeli o úskalích různých závislostí, diskutovalo se o důvodech, které mohou být příčinou časných experimentů. Vyvstala otázka osobní odpovědnosti za nesprávná rozhodnutí i nabídka pomoci. Zazněly také životní příběhy drogově závislých mladistvých.

Žáci osmého ročníku se zamýšleli nad dobrými vztahy. Ve třídách jsou různí žáci, různě se chovají, různě reagují, různě prospívají. Značí to bohatost a spletitost lidských povah. Třídní společenství je malým vzorkem společnosti, proto je i v něm potřeba učit se vztahy kultivovat. Do budoucna to souvisí s důležitými lidskými vlastnostmi jako např. ohleduplnost, empatie, spolehlivost, obětavost, aj., které patří k základním sociálním dovednostem člověka.

Žáci devátého ročníku přemítali o partnerství, o rozdílech mezi ženami a muži, o vyznávání odlišných životních hodnot a o rozdílných očekáváních, které je potřeba v životě sladit. Rovněž se otevřelo důležité téma úcty k životu.

Všechny programy si pro naše žáky připravil zkušený lektor společnosti ACEP Plzeň pan Ing. Jiří Šrom.

Děkujeme.

Mgr. Muchová, výchovný poradce