Dobrý den,

ráda bych Vám představila další projekt, do kterého se naše mateřská školka zapojila. Jedná se o projekt Celé Česko čte dětem.

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Stačí 20 minut denně každý den.

A co znamená pro Vás?

Rádi by jsme Vás požádali o zapojení do tohoto projektu. Naše představa je taková, že hledáme ochotné babičky, dědečky, maminky, tatínky nebo další příznivce mateřské školky, které by během dopoledních hodin navštívili naši školku a ve vybrané třídě by přečetli nějakou oblíbenou pohádku nebo pohádkový příběh, který čtou svým dětem, vnoučatům doma. Nebo můžete vybrat knížku, kterou jste rádi poslouchali v dětství vy. Vždy by se jednalo o 20 minut.

Děkujeme za zapojení a neváhejte si domluvit návštěvu u paní učitelek na třídě nebo můžete kontaktovat mě na mailu: kalistova@zsspaleneporici.cz nebo tel: 371 594 674

Mgr. Daniela Kalistová, zástupkyně ředitelky pro MŠ

Dobrý den,

ráda bych Vám představila projekt, do kterého se naše MŠ zapojila. Na tento projekt mě upozornila naše paní asistentka pedagoga paní Lucie Krčmová.

Jedná se o projekt

A o co se jedná? A jak nás můžete podpořit?

Jedná se o sběr špačků od pastelek. Soutěž probíhá od ledna 2022 do 12. května 2023. Podpořit naší MŠ můžete tím, že nám jakékoliv pastelky menší než 8 cm přinesete do MŠ. Sběrnou krabici máme v přízemí obou našich pavilonu. A v základní škole je krabice zřízena a umístěna v přízemí u vchodu z náměstí.

Děkujeme všem, kteří se zapojí a pomůžou naší MŠ nasbírat co nejvíce pastelek.

Mgr. Daniela Kalistová, zástupkyně ředitelky pro MŠ

Akce mateřské školy

29. června - 1. září 2024

Letní prázdniny (provoz bude upřesněn)

Tělocvična

Předškolní třídy začnou v říjnu navštěvovat jednou týdně tělocvičnu v ZŠ.