Koncepce MŠ

„Zaseje-li kdo do mladého těla ušlechtilou výchovu, nezmaří ji ani déšť ani sucho.“

Hippiás

Jsme mateřská škola, která dětem předává a zprostředkovává zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků. Výchova a vzdělání dětí je založeno na uspokojování individuálních potřeb a zájmů.

Naše vize:
Chceme být mateřskou školou, která splňuje obecné cíle vzdělávání a výchovy současného národního programu rozvoje vzdělávání v České republice, na základě participativního řízení.

Naše cíle vyplývající z vize školy:
Rozvoj osobnosti dítěte s podporou zdraví a obohacené o prvky ekologické výchovy.

Naše dlouhodobé cíle:
Vést děti k samostatnosti, schopnosti spolupracovat, otevřeně komunikovat a aktivně se zapojovat do činností. Učit děti přijímat změny a přizpůsobovat se jim, učit je žít mezi ostatními a nacházet mezi nimi kamarády. Být tady spolu a pro sebe. Budeme podporovat rodinnou výchovu a vést rodiče k účasti na životě školy.

Název školního vzdělávacího programu:
„Jaro, léto, podzim, zima, na světě je přece prima“

Akce mateřské školy

Duben - květen

V sobotu 6. dubna 2019 se uskuteční 8. ročník Dobročinného jarmarku v rámci Jarních trhů na náměstí ve Spáleném Poříčí. Součástí bude pěvecké vystoupení dětí z mateřské školy.

Ve čtvrtek 25.dubna 2019 navštívíme Divadlo Alfa v Plzni, děti zaplatí 141,- Kč.

V pátek 10. května 2019 se od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční zápis dětí do Mateřské školy Spálené Poříčí pro školní rok 2019 / 2020.
Přijímací řízení je určeno dětem předškolního věku zpravidla od 3 do 6 let věku.
Potřebné formuláře (žádost, evidenční list a přihlášku ke stravování) je možné si vyzvednout dopředu v mateřské škole nebo si je můžete stáhnout z našich webových stránek.
Žádost a ostatní vyplněné tiskopisy se odevzdávají do mateřské školy 10. května 2019 v Den zápisu.
Bez potvrzení lékaře je žádost neplatná. U zápisu předloží zákonný zástupce rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.
V případě většího zájmu o umístění dětí než je volná kapacita, se bude pro přijetí vycházet podle kritérií.

Ve středu 15. května 2019 se uskuteční koncert žáků ZUŠ Starý Plzenec v MŠ.

Na středu 15. května 2019 připravují vystoupení pro maminky třídy „ Sluníček“ a „ Motýlků“.

Na čtvrtek 16. května 2019 vystoupení pro maminky ve třídě „ Kytiček“.