Projekt Celé Česko čte dětem v naší mateřské škole

Vloženo 23. 03. 2023, autor Veronika Kazdová, učitelka MŠ, zhlédnuto 360x

V letošním školním roce se naše mateřská škola zapojila do projektu „CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM“. Je to projekt, do kterého se mohou zapojit všichni (babičky, dědečkové, tety, strejdové…..) a podpořit četbou rozvoj fantazie našich dětí.

Tohoto projektu se u nás zúčastnili rodiče, ve třídě Soviček byla číst paní Rybáková, slečna Kateřina Blechová, ve třídě Sluníček paní Houdková, ve třídě Kytiček paní Sachrová. Nejvíce se tento projekt ujal ve třídě Motýlků, zde byli číst pan Louda, paní Loudová a pravidelně k nám od podzimu do března začal docházet pan Jaroslav Hodek.

Pan Hodek docházel pravidelně každou středu a bavil naše děti četbou pohádek. Děti se tak pravidelně těšily, až přijde a čím je překvapí. Jeho čtení nebylo jen obyčejné, bylo vždy doplněno různými pomůckami, otázkami, úkoly, ale i zapojením dětí do příběhu. Společně s dětmi si zahrál pohádku O veliké řepě, Sněhurku a sedm trpaslíků. Nutno dodat, že připravenost pana Hodka byla dokonalá. Velmi děkujeme i rodičům, že s námi spolupracovali a připravili dětem potřebné kostýmy. Děti si vyzkoušely různé herecké role, které je velmi bavily a o to byl prožitek z pohádek ještě větší.

Vše vyvrcholilo první svatbou v naší školce. Pan Hodek se ujal role starosty a oddávajícího školky, roli matrikářky si zahrála paní učitelka Pousková, paní učitelka Kazdová se ujala role fotografky, za ministerstvo školství zde byla paní zástupkyně Kalistová. Tato akce byla velmi autentická, děti si prošly celým průběhem svatby. Vše začalo rozdělením rolí. Roli nevěsty ztvárnila slečna Anita Šilhánková, role ženicha se ujal Mikhailo Dzhuhan, vše jim dosvědčili Hana Kalistová a Jáchym Šlehofer, ostatní děti dostaly role družiček, rodičů nevěsty a ženicha a svatebčanů. Děti nastupovaly na svatební pochod, poslechly si řeč oddávajícího, vyměnily si prstýnky, daly si první manželské políbení, dostaly svatební dar, občanské průkazy. Svatba se zakončila svatební hostinou a přípitkem dětským šampaňským. Děti si to velmi užily.

Tímto panu Hodkovi moc děkujeme za jeho ochotu, čas a vřelý přístup. Pro děti to bylo velmi přínosné, zábavné a obohacující, jak pro jejich rozvoj fantazie a slovní zásoby.

Na závěr bych chtěla pozvat širokou veřejnost, aby nás podpořila a zapojila se do našeho projektu a podpořili tak rozvoj našich dětí.

Napsala: Veronika Kazdová, učitelka MŠ
Mgr. Daniela Kalistová, zástupkyně ředitelky pro MŠ

Akce mateřské školy

24. dubna 2024

Začíná kurz plavání pro třídu Soviček

3. května 2024

Zápis dětí do MŠ – bližší informace budou zveřejněny

6. května 2024

Koncert žáků se ZUŠ

13. května 2024

Besídka ke dni Maminek – třída Soviček

14. května 2024

Besídka ke dni Maminek – třída Motýlků

15. května 2024

Besídka ke dni Maminek – třída Kytiček a Sluníček

21. května 2024

Výlet do Farmaparku u Toma – všechny třídy

23. května 2024

Fotografování dětí od paní Hoffmanové

29. června - 1. září 2024

Letní prázdniny (provoz bude upřesněn)

Tělocvična

Předškolní třídy začnou v říjnu navštěvovat jednou týdně tělocvičnu v ZŠ.