Aktuality 2023/2024

Vystoupení pro rodiče

Vloženo 26. 05. 2022, autor Mgr. Jaromíra Regentová, zhlédnuto 640x

Snad každý z nás si i po letech vzpomene na svůj první den ve škole. Byl slavnostní, plný očekávání, těšení, lehké nervozity z nového, neznámého... Určitě si vybavíte spolužačku nebo spolužáka, se kterým jste poprvé zasedli do školní lavice.

První třída je velkým zlomem v životě každého z nás. Zpravidla ovlivní naše vnímání školy jako takové a dalšího vzdělávání. A proto se u nás ve škole snažíme, aby děti prožily svůj první rok co nejpříjemněji a co nejpohodověji.

V naší první třídě o pohodu a radost není nouze. Téměř všichni ji umíme rozdávat na potkání. O to hezké, co nám život ve škole přináší, jsme se chtěli podělit s těmi, kteří nás celou dobu podporují, jsou nám velkou oporou – s rodiči.

Společně jsme pro ně na 17.5. připravili krátké vystoupení. Před půl pátou se začala naše třídička plnit diváky. Pozvání přijali nejen rodiče, ale i sourozenci a prarodiče. Během programu jsme předvedli, kam jsme za těch několik měsíců došli. Básně vystřídalo pohybové vystoupení motivované jedním školním tematickým dnem, své místo v programu měla krátká pohádka z hodin literatury, společný výukový tanec, který jsme se naučili při tělocviku, a na závěr píseň, kterou děti zpívaly v hodinách hudební výchovy a která nás naladila na blížící se letní prázdniny. Odpoledne jsme naplnili recitací, hudbou, zpěvem, tancem, ale hlavně úsměvy a radostí, se kterou odcházeli i všichni diváci. Vystoupení mělo úspěch. Už teď přemýšlíme, co dalšího pro rodiče připravíme.

Mgr. Jaromíra Regentová

Foto: rodiče prvňáčků

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ