Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Stonožka

Milion kroků pro Stonožku!

Vloženo 09. 06. 2021, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 1061x

V období od 19.4. do 9.5.2021 probíhala na naší škole stonožková výzva – Milion kroků pro Stonožku! Tentokrát se jednalo o sportovní aktivitu.

Bylo to v období, kdy žáci nemohli navštěvovat školu a třídy se střídaly na rotační výuce. Týden byli žáci doma a výuka byla distanční (vysílání přes počítač) a týden byli prezenčně ve škole.

K plnění výzvy Milion kroků jsme vyzvali zejména žáky druhého stupně a také páté ročníky. Ostatní třídy prvního stupně se zúčastnily také, ale spíše dobrovolně. Podmínkou bylo týdenní zasílání „nachozených“ kroků do tabulky jednotlivých tříd, kterou kontrolovali učitelé tělocviku. K tomu bylo třeba vybavení, např. hodinky s krokoměrem nebo aplikace v mobilním telefonu. Proto jsme nechtěli dát tento úkol povinně v nižších třídách.

A jak to souvisí se Stonožkou? Město Spálené Poříčí nám přislíbilo spolupráci a hlavně finanční podporu. Za každý nachozený kilometr přispěje 2 Kč do stonožkového fondu. Moc za tento příspěvek děkujeme!

A jak to celé dopadlo? Soutěž jsme rozdělili na soutěž tříd a jednotlivců.

Celkově naše škola nachodila za tři týdny 7 254 km, to je 14 508,- Kč pro Stonožku!

Pořadí tříd:

1. 5.A 1 781 km průměrně 84,8 km na žáka
2. 7.B 1 177 km průměrně 65,3 km na žáka
3. 9.A 1 318 km průměrně 62,7 km na žáka

Pořadí jednotlivců:

1. Ondřej Froněk 9.A 486 km
2. Markéta Masecová 7.A 268 km
3. Kristýna Hofmanová 7.A 246 km

2.6.2021 jsme ve škole přivítali pana starostu Ing. Jindřicha Jindřicha a pana místostarostu Ing. Pavla Čížka, kteří žákům předali diplomy a drobné ceny. Tři nejlepší získali jako poděkování cyklolékárničku pro své další aktivity v přírodě. Nejlepší třídy obdržely poukázku na zmrzlinu v oblíbeném zmrzlinovém okýnku.

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a zvedli se od počítačů a televizí. Žáci a žákyně se hýbali a Stonožku tím pěkně podpořili. Děkujeme též městu Spálené Poříčí za finanční příspěvek.

Michala Jandíková

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2022 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign