Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí

Stonožka

Stonožka pomáhá v Africe

Vloženo 05. 02. 2020, autor Mgr. Michala Jandíková, zhlédnuto 2100x

Stonožka – hnutí na vlastních nohou pokračuje do dalšího roku. Na podzim loňského roku připravily učitelky se svými žáky a žákyněmi mnoho krásných výrobků (s adventní nebo vánoční tématikou). Výrobky se prodávaly na spálenopoříčském adventním jarmarku 1.12.2019.

Při prodeji se ve stánku střídali žáci a žákyně z devátého ročníku. Prodej po jarmarku probíhal ještě několik dní v prostorách školy. Celková částka byla opravdu krásná. Utržili jsme přes 10 000,- Kč. Za to patří velký dík všem, kteří se na výrobě i prodeji podíleli, zejména paní učitelce Karasové a Švecové.

Brzy po začátku nového roku jsme byli osloveni prezidentkou Stonožky paní Bělou Gran Jensen, zda bychom se nepodíleli na pomoci Africe. Rádi jsme souhlasili. Jedná se o pomoc jedné škole v Mali. Stonožka ve spolupráci s armádou dodala první zásilku do této oblasti již v prosinci 2019. My jsme se tedy připojili k další části pomoci v lednu 2020. Místní škola potřebuje zejména obyčejné kancelářské a výtvarné potřeby, jaké využívají děti na celém světě. Použili jsme tedy takřka celou částku, kterou jsme v prosinci pro Stonožku utržili. Nakoupili jsme tužky, gumy, ořezávátka, pastelky, vodovky a bloky na psaní. Celkově jsme připravili dvě krabice školních potřeb, které pan ředitel Šeffl odvezl do Prahy. Nyní očekáváme zprávu či fotografii, jak naše pomoc dorazila k místním dětem.

Na Stonožkovém hnutí je nejkrásnější, že jde o pomoc konkrétních dětí z České republiky jiným konkrétním dětem někde ve světě. Pomoc je velmi cílená a hmatatelná a pro naše děti má velký výchovný význam.

« zpět na seznam článků

Důležité informace

GDPR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Co nás čeká

Žádné události!

Zobrazit další akce

Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě bude trápit, ale zároveň se s ním budeš stydět komukoliv svěřit. Nebo se stane, že člověk šlápne „vedle“, provede nějakou věc, které hned vzápětí začne litovat, případně se stane svědkem situace, kdy provede nějakou hloupost někdo jiný.

Více informací

© 2006 - 2022 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign