Aktuality 2022/2023

Pilné včelky ve 2. B

Vloženo 31. 05. 2023, autor Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 252x

Dne 20. května si každoročně připomínáme Světový den včel. Po tisíciletí jsou včely nedílnou součástí našich životů, jsou považovány za jedny z nejpracovitějších a nejdůležitějších stvoření na zemi s ohledem na skutečnost, jak prospívají lidem, rostlinám a životnímu prostředí obecně. Lze konstatovat, že včely jsou život!

Včely jsme zapojili do všech předmětů. A nejen to. Vyzkoušeli jsme si i učení venku. Byl to zážitek – procvičovali jsme si slovní druhy, násobení i dělení, sčítání, odčítání, slovní úlohy. Hledali jsme informace o včelách v krásně ilustrovaných knížkách. Matematickou hru s příklady jsme hravě vyřešili a dosadili jsme chybějící slova do textu. Vůbec pro nás nebylo těžké vytvořit pětilístek nebo životabáseň. Nakonec jsme kreslili úl s plástvemi, míchali jsme barvy a do úlu nalepili včelku dělnici.

Dozvěděli jsme se, jak jsou včely důležité. Čím víc budeme o jejich životě a práci vědět, tím více si jich budeme vážit.

Mgr. Lenka Krasová, třídní učitelka 2. B.

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)