Aktuality 2022/2023

Cesta 1. B za pokladem

Vloženo 25. 05. 2023, autor Mgr. Jana Pouchová, zhlédnuto 258x

Naše cesta za pokladem u vodníka v Obecníku začala hned v zámecké zahradě. Kapitáni si vybrali svoje týmy a po řádném označení barvami si všechny skupiny vymyslely názvy. Dál tak pokračovaly jako Kytičky, Kamarádi, Srdíčka a Tančíci.

Cestu za pokladem všichni prošli bez bloudění, vedly je fáborky i značky. Všechny úkoly děti vypátraly, přečetly a společně zvládly splnit. Čekalo je kromě čtení také např. pozorné sledování cesty a počítání, poznávání rostlin, stavění z přírodnin nebo skládání z kamenů.

Za každý splněný úkol týmy dostaly písmeno z tajenky, která jim na konci cesty odhalila, kdo hlídá poklad.

Jaké to bylo překvapení, když děti vyluštily, že je to beruška. Střežila truhlu s pokladem ze zlata a diamantů 😊

Po takové dobrodružné cestě všem vyhládlo a zasloužená odměna v pečení buřtů a jiných dobrot je tak neminula.

Po svačině si děti zahrály na opice na lesním hřišti, procvičili um v házení šišek na cíl a utíkaly před pavouky obří pavučinou.

Cestu domů jsme si ještě zpestřili zpěvem a skládáním písničky o výletu. Všechny hledače pokladu moc chválím, skupiny pěkně spolupracovaly, všichni dodržovali pravidla.

Výlet se moc vydařil!

tř. uč. J. Pouchová

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ