Aktuality 2020/2021

Vesmírný projekt a naše distanční výuka

Vloženo 17. 03. 2021, autor Mgr. Lenka Karasová, zhlédnuto 1420x

Distanční výuka má rozhodně své klady a zápory, ale shodli jsme se na tom, že mnohem raději bychom se učili v naší třídě. Přesto se snažíme, aby naše on – line hodiny byly pestré, zábavné a poučné.

V prvouce nás velice zaujalo téma o sluneční soustavě a vesmíru. Dohodli jsme se, že si po jarních prázdninách uděláme VESMÍRNÝ DEN. Dnes, v úterý 16. 3. 2021, jsme cestovali vesmírem, navštívili jsme planety, Slunce a hlavně – dozvěděli jsme se mnoho nových informací a zajímavostí.

Vesmírné téma nás provázelo českým jazykem, matematikou a prvoukou. Moc jsme si to užili. Při hodině matematiky jsme hledali indície k vyřešení článku o sluneční soustavě. Museli jsme vypočítat dost obtížné příklady, jejichž výsledky nám doplnily slova to textu. To byl nejobtížnější úkol. Zvládli jsme ho na výbornou.

Při on – line hodinách pracujeme s tabulí Jamboard. Vidíme tak všechno, co si pro nás paní učitelka připraví a dokonce můžeme na tabuli i psát. Tedy pokud zrovna nemažeme paní učitelce obrázky! Dnes jsme vyzkoušeli tabuli Whiteboard. Tato tabule je skvělá, každý máme vlastní stránku a například dnes jsme psali paní učitelce vzkazy. Bylo to zábavné. Budeme pracovat i s jinými aplikacemi, které musíme nejdříve vyzkoušet. Už se na ně těšíme.

Chtěli byste vědět, k čemu on – line hodiny využíváme? Například píšeme dopisy pohádkovým postavám, dokončujeme příběhy, kreslíme vyjmenovaná slova, hrajeme si na cestovní kancelář a tvoříme reklamní letáky na cesty do vesmíru, popisujeme zvířátko. A čekají nás Velikonoce. Musíme společně vymyslet zase nějaký projekt.

Děvčata a chlapci ze 3. A.

Děkuji dětem, děvčatům i chlapcům ze 3. A, za jejich snaživost, píli a pracovitost. I když naše on – line hodiny mají občas trhliny, přesto se všichni moc snažíme. Děkuji rodičům za jejich spolupráci, trpělivost a komunikaci se mnou.

Přejeme všem klidné a hlavně zdravé dny.

Třídní učitelka Mgr. Lenka Karasová.

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)