Aktuality 2020/2021

Laskavý podzim v 5. A

Vloženo 28. 12. 2020, autor Za 5. A sepsaly Karolína Kutáková, Matylda Kejhová a Nela Reiserová, zhlédnuto 1700x

„Buďte laskaví vždy, když je to možné. Vždy je to možné….“ (Dalajláma)

Karolína Kutáková:

Naše laskavosti
My jsme Laskaví páťáci a děláme laskavosti. Baví nás dělat laskavosti a pomáhat. Přihlásili jsme se do soutěže Nadace Karla Janečka #jsemlaskavec. Když pomáháme, cítíme se dobře, protože jsme někomu pomohli. Dokonce jsme vyhráli diplom. Dělejte laskavosti a pomáhejte. Doufáme, že jsme vás inspirovali a tady máte pár nápadů: NAKRMIT PTÁČKY, VYSÁZET STROMY, V LESE UKLIDIT PÁR ODPADKŮ, VYVENEČIT PEJSKA, SHRABAT LISTÍ, POSLAT NĚKOMU DOPIS, ŘÍCT NĚCO HEZKÉHO SOUSEDŮM A NOSIT ROUŠKU. I v koronavirové době můžeme pomáhat.
S pozdravem Laskaví páťáci“

Matylda Kejhová:

Laskavý podzim
K Laskavému podzimu patří kalendář. Na každý den je v něm nová laskavost. Laskavý podzim vznikl díky Nadaci Karla Janečka. Byli jste také někdy laskavci? My jsme se jmenovali Laskavá 5. A. Každý jsme si vybrali libovolnou laskavost a tu jsme udělali. Já nemůžu říct, jestli to bavilo každého z naší třídy, ale mě Laskavý podzim bavil. Protože jak člověk může být šťastný, když jsou okolo smutní. A Laskavý podzim přináší spoustu nápadů a baví tě dělat radost ostatním. Oni ti zase tu laskavost oplatí a pomůžou ti. Ale Laskavým podzimem to nemá skončit a další rok znovu na podzim začít. Máme být k sobě laskaví celý rok, protože nebýt laskaví = nežít.

Nela Reiserová:

Laskavý podzim
My jsme jako třída dělali laskavosti. V září nám paní učitelka vytiskla kalendáře na Laskavý podzim. Byly to kalendáře na září, říjen a listopad, ale nebyly to obyčejné kalendáře, ale každý den tam byl nějaký úkol (nějaká laskavost). My jsme ty úkoly mohli dělat, ale bylo to dobrovolné. Pokaždé když jsme něco udělali, tak jsme si mohli vybarvit políčko toho dne. Byly tam například úkoly: řekni kamarádovi tři věci, co na něm máš rád; udělej rodičům čaj, nebo udělej pro někoho něco, co nečeká. Průběžně jsme si ve třídě říkali, co kdo dělal a co bychom mohli udělat. Pak jsme si psali lístečky, co bychom v tom projektu třeba chtěli dělat. Jenže pak kvůli koroně nám zavřeli školy. Pak jsme se mohli rozhodnout, jestli to chceme udělat nějak na dálku, nebo jestli si to uděláme jenom ve třídě. My jsme se rozhodli, že to uděláme na dálku. Tak nám paní učitelka udělala na google učebně hlasování, jak se chceme jmenovat a co chceme udělat. Nakonec jsme se jmenovali Laskaví páťáci. A rozhodli jsme se, že každý uděláme laskavost a u toho se vyfotíme a pošleme to paní učitelce. Pak nás paní učitelka přihlásila do soutěže. Bylo tam 313 týmů. A laskavý den se konal 13. listopadu a poslali nám diplom (za ty laskavosti).“

Za 5. A sepsaly Karolína Kutáková, Matylda Kejhová a Nela Reiserová