Aktuality 2019/2020

Stonožková mše a vystoupení MŠ Hořehledy

Vloženo 13. 12. 2019, autor Mgr. Jiří Šeffl, zhlédnuto 1862x

V pátek 6.12. jsme měli tu čest zúčastnit se Stonožkové mše (již podeváté) v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. V místech, kde kráčely dějiny, kde probíhaly korunovace králů. Stonožkové děti, učitelky a učitelé, zástupci Armády České republiky a hosté se sešli k slavnostní mši, na kterou je pozval významný stonožkový patron J. Em. Dominik kardinál Duka OP a paní prezidentka Běla Gran Jensen.

Mezi vzácnými hosty, kteří přijali pozvání, nechyběl náčelník GŠ AČR gen. Aleš Opata, gen. Pavel Štefka, gen. Petr Pavel, gen. Josef Šíba, gen. Miroslav Žižka, gen. Ivo Střecha, ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, Doc. Jana Klečková z FAV Západočeské univerzity v Plzni, ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek a mnoho dalších významných osobností.

Po skončení slavnostní mše se ve slavnostních prostorách arcibiskupského paláce uskutečnilo předání cen vítězům výtvarné soutěže Heraldická zvířata očima dětí. Pedagogové, kteří vedli své žáky při tvorbě soutěžních prací, pak obdrželi oficiální poděkování. Škoda jen, že výkresy, které malovaly naše děti, nebyly do soutěže odeslány, určitě by patřily také mezi oceněné. Celý den byl pro nás dospělé i děti hlubokým zážitkem.

V sobotu 7.12. jsem dostal pozvánku od milých kolegyň z mateřské školy v Hořehledech na vystoupení dětí na „Přátelském posezení seniorů u kávy“. Velice rád jsem pozvání přijal a byl nadšený z práce paní I. Sladké a P. Plaché, které celé vystoupení nacvičily. Děti byly zlaté a sklidily zasloužený potlesk.

Přeji Vám hezké adventní dny.
S úctou Mgr. Jiří Šeffl