Velikonoční tvoření v 1. B

Vloženo 04. 04. 2019, autor Mgr. Lenka Karasová a děti z 1. B, zhlédnuto 1966x

Velikonoce, svátky jara, se kvapem blíží, proto jsme se rozhodli, že si nejkrásnější symbol Velikonoc - kraslice, pokusíme vytvořit s pomocí tet z Domečku.

Tety, Jana Herboltová a Boženka Šroubková, nás navštívily v úterý 2. dubna v naší třídě 1. B. Tomuto dni předcházely velké přípravy: jako vyfouknutí vajíček (s tím nám pomohli rodiče), upevnění vajíček na špejli a zatavení otvorů, aby do vajíček nenatekla voda.

V úterý ráno jsme všechno připravili, oblékli se do pracovního a mohli jsme začít. Nejdříve jsme vajíčka natřeli bílou barvou. Byla to celkem zábava, připadali jsme si jako malíři.

Zatímco nabarvená vajíčka musela uschnout, teta Boženka nám vyprávěla o velikonočních zvycích, symbolech, o pašijovém týdnu, dozvěděli jsme se názvy nedělí před Velikonocemi, zopakovali jsme si jarní květiny – no prostě bylo to moc zajímavé.

Nakonec jsme se dočkali a stali jsme se kouzelníky. Vajíčko jsme vždy ponořili do sklenice s vodou a barvou a vytáhli jsme překrásnou kraslici. Všichni jsme byli nadšeni.

Některé kraslice vybereme i na prodejní výstavu Stonožky. A nejen ty! Vyrobili jsme ještě jarní a velikonoční ozdůbky ze samotvrdnoucí hmoty, které jsme nabarvili veselými barvami.

Velikonoční tvoření se moc povedlo. Měli jsme jarní sluníčkovou náladu a uvědomili jsme si, že naše společně strávené školní dny vůbec nejsou všední!

01. 04. 2024 - 12. 04. 2024
Elektronický zápis do 1. třídy ZŠ

03. 04. 2024
Den otevřených dveří MŠ Spálené Poříčí (10:00 - 11:15 h)