Dýňová slavnost v mateřské škole

Vloženo 08. 11. 2021, autor Marie Benetková, zhlédnuto 321x

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 jsme v naší mateřské škole uspořádali pro děti a jejich rodiče „Dýňovou slavnost“, naše zahrada se proměnila v zahradu tajuplných bytostí, tančících duchů, malých i velkých strašidel.

Děti celý týden žily touto slavností. Zdobily se svými učitelkami třídu, pomáhaly při dlabání dýní.

V podvečer přicházeli rodiče s dětmi a přinášeli originálně zdobené dýně. Některé děti byly i stylově převlečeny do čarodějných kostýmů a na cestu si svítily lampiony.

Přítomné přivítala vedoucí učitelka a slavnost byla zahájena zpěvem dětí za hudebního doprovodu.

Poté je do průvodu pozvalo strašidlo Bonifác a celý dlouhý světélkující průvod za doprovodu bubnu obešel okolí mateřské školy.

Při návratu na zahradu čekala děti sladká odměna a diplom za statečnost. Osvětlená a zářící zahrada ve tmě vypadala přímo pohádkově. Podzimní setkání se vydařilo a akci si jistě užili děti i dospělí.

Napsala Marie Benetková
vedoucí učitelka MŠ

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Akce mateřské školy

13. května - 24. června 2022

Od 13. května do 24.června 2022 začínáme jezdit vždy v pátek do ZŠ Blovice s předškolními dětmi na plavání.

© 2006 - 2022 ZŠ a MŠ Spálené Poříčí, všechna práva vyhrazena.